• Czy obciążać spłatami kredytów następne pokolenia ?
  29 grudnia 2018

  W związku z licznymi pytaniami znajomych i nie tylko, dotyczącymi dyskusji na sesji Rady Miasta w dniu 19 grudnia, w punkcie dotyczącym obligacji, postanowiłem w kilku słowach postarać się wyjaśnić, o co chodziło w podejmowanych uchwałach. Niestety żadne z lokalnych mediów nie opisało dyskusji w tym punkcie ani jej nie pokazało (oprócz TV Galicja, która transmitowała całą sesję). Okazuje się jednak, że wielu sanoczan ogląda bezpośrednie transmisje z obrad Rady Miasta, co bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. Pojawiły się pytania, bo przy punkcie dotyczącym „obligacji” wystąpiło wiele nieścisłości i niejasnych kwestii – pewnie to też informacja dla nas radnych, że nie możemy zakładać, że wszyscy wiedzą, o czym dyskutujemy. Postaram się w kilku zdaniach wyjaśnić sens tej uchwały. 

  Otóż burmistrz zawnioskował do Rady Miasta o dokonanie zmian w uchwale podjętej na początku 2018 roku „w sprawie emisji obligacji komunalnych oraz określenia zasad ich zbywania, nabywania i wykupu”. Zmiana polega na przełożeniu spłat rat kredytu (wykupu obligacji) z lat 2021 i 2022 na rok 2033. Kwota, którą przełożono to 1 372 000 zł z 2021 r oraz 1 372 000 zł z roku 2022. Zatem łącznie przeniesiono na 2033 r. wykup obligacji wartych 2 744 000 zł.

  Niestety, w trakcie dyskusji na ten temat (więcej…)

  Podziękowania
  29 listopada 2018

  Moi drodzy przyjaciele, znajomi, wyborcy. Chciałem bardzo serdecznie podziękować za udzielone mi poparcie w wyborach do Rady Miasta Sanoka. Dziękuję za każdy głos oddany na KWW Demokraci Ziemi Sanockiej i każdy głos oddany na moją kandydaturę. Dzięki Waszemu poparciu uzyskałem mandat radnego Rady Miasta z najwyższym poparciem indywidualnym w okręgu wyborczym Wójtostwo. 572 głosy! to wynik, który przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Jestem Wam bardzo wdzięczny a jednocześnie świadomy zobowiązania, które na mnie spoczywa względem Was wszystkich. Deklaruję, że w swojej pracy radnego będę kierował się zawsze interesem naszego miasta i jego mieszkańców. Jednocześnie pragnę podziękować wszystkim z naszej drużyny Demokraci Ziemi Sanockiej za zaangażowanie i współpracę w trakcie tej kampanii. Dziękuję bardzo ?❤️✌️

  Wybory samorządowe 2018
  28 września 2018

  Szanowni Państwo

  Kampania wyborcza jest już w trakcie. W zbliżających się wyborach startuję do Rady Miasta Sanoka. Po trzech kadencjach w Sejmiku Województwa Podkarpackiego, postanowiłem ubiegać się o mandat Radnego Rady Miasta. W trakcie tych kadencji w Sejmiku, gdzie pełniłem różne funkcje, mam poczucie, że wypełniłem mandat z korzyścią dla regionu, który reprezentowałem. Starałem się godnie Was reprezentować i skutecznie zabiegać o środki na rozwój naszego regionu. Czy tak było – pozostawiam to Waszej ocenie. Tym razem zabiegam o wsparcie mieszkańców Sanoka a w szczególności mojej dzielnicy, w której mieszkam od dziecka – Wójtostwa. Liczę na Wasze wsparcie i mam nadzieję, że doświadczenie, które zdobyłem jako Radny Województwa będę mógł, dzięki ewentualnemu Waszemu wsparciu wykorzystać pracując jako miejski radny z korzyścią dla naszego miasta. Już dziś proszę Was o głos

  Dlaczego PiS nie lubi ziemi sanockiej ?
  30 maja 2016

  Na XXII sesji sejmiku województwa podkarpackiego (30.05) podjęta została uchwała przyznająca dotację na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków położonych na obszarze województwa podkarpackiego. Dofinansowanie obejmuje blisko 120 wniosków na łączną kwotę blisko 3,5 mln złotych. Na liście zadań dofinansowanych znajduje się tylko jedno zadanie z powiatu sanockiego – miasto i gmina Zagórz – 20 tyś z przeznaczeniem na Klasztor Karmelitów Bosych w Zagórzu …. Ponad 90 % dofinansowanych wniosków to parafie, które otrzymały środki na remonty kościołów, które są wpisane na listę zabytków Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Niestety mimo wielu wniosków złożonych przez parafie z powiatu sanockiego, żadna nie otrzymała dofinansowania ….. (więcej…)

  spot wyborczy
  19 października 2015

  Szanowni internauci. Na ostatni tydzień kampanii proponuję pooglądanie mojego spotu, no i oczywiście proszę o głosy 🙂